وبلاگ

6 کودک کارآفرین موفق

کودک کارآفرین
آموزش کودک و نوجوان

6 کودک کارآفرین موفق

در پست های قبلی درباره راه های حفظ انگیزه و پرورش کودکان کارآفرین توضیح دادیم، یکی از اقدام هایی که باعث ایجاد انگیزه در کودکان برای شروع کسب کار خود می شود، تعریف داستان ها و مثال هایی از کارآفرینان موفق هم سن سال خودشان است، با این روش آنها پی می برند که اهدافشان غیرممکن نیست و افراد دیگری هم هستند که این راه را با موفقیت طی کرده اند.
حال ما برای کمک به شما مطلبی درباره هشت کودک کارآفرین موفق آماده کرده ایم
1- موزیا بریج
سن : 15
شغل : طراح مد و کارآفرین
داستان کارآفرینی موزیا از زمانی که او فقط 9 سال سن داشت آغاز شد. او از طرح های پاپیون موجود در بازار ناراضی بود و تصمیم گرفت با کمک مادربزرگش پاپیون های مدنظر خودش را طراحی کند، این کار خیلی زود او را به فکر فروش خلاقیت هایش سوق داد. و چیزی نگذشت که این طراحی ها رشد کرد تا آنجایی که در بسیاری از فروشگاه های سراسر کشور دردسترس بود.
موفقیت این تجارت به کاخ سفید رسید، باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا او را به مراسم تحلیف دعوت کرد، و در آنجا موزیا پاپیون ویژه «آبی اوباما» را به رئیس جمهور هدیه داد.

کارآفرین کودک موفق

2- میکائیلا اولمر
سن : 12
شغل : میکسولوژِیست (صنعت آماده سازی نوشیدنی های سرد) و کارآفرین
میکائیلا پس از اینکه در کودکی دوبار توسط زنبور ها گزیده شد، به ایده چند میلیون دلاری خود رسید. ترس او از این موجودات باعث کنجکاوی او و سپس منجر به تحقیق درباره به خطرافتادن آنها شد.
این دختر کوچک سپس از دستورالعمل منحصربه فرد مادربزرگ خود استفاده کرد و به فروش و تولید لیموناد پرداخت.
میکلائیلا مقداری از درآمد خود از لیموناد را به بنیادها و ذخایر محلی نجات زنبور عسل اهدا می کند.

کودک کارآفرین موفق

3- آلینا مورس
سن : 11 سال
شغل : شیرینی پزی و کارآفرین
از آنجا شروع شد که یک فروشنده بانک، هنگامی که آلینا از بانک بازدید میکرد، به او گفت که قند برای دندان هایش مضر است، حرفی که همه ما در کودکی خود شنیده ایم. اما برخلاف هرکودک دیگری، در ذهن او جرقه ای برای ساخت آبنبات چوبی ای که برای دندان مضر نباشد زده شد.
آلینا از طریق وب درباره مواد سالم جستجو کرد و با چندین دندانپزشک صحبت کرد.
چند تولیدی اول همه ایرادات خود را داشتند، اما با چندین بار تغییر دستور و اندازه گیری مواد، سرانجام نتیجه مطلوبی به دست آورد، او نمونه های اولیه خود را بین دوستان و آشناهایش توزیع کرد و با استقبال خوبی رو به رو شد.
و با مرور زمان به کسب درآمد از این طریق رسید و بخشی از درآمدش را صرف آوردن آموزش بهداشت دهان و دندان در مدرسه های محلی اختصاص می دهد.

کودک کارآفرین موفق

4- ارمیا جونز
سن : 17 سال
شغل : مددکار اجتماعی، سخنران انگیزشی، هنرمند موسیقی و کارآفرین
ارمیا زمانی که فقط 8 سال داشت به سختی کارکرده است تا بتواند برنامه های رهبری، ورزشی و علمی برای توانمند سازی جوانان ایجاد کند. او کارگاه های مختلف، سمینارها، آموزشها و… زیادی را انجام داده است. هدف او مقابله با فشارهای های روحی روانی ای است نوجوانان درگیر آن هستند و بهبود شرایط آموزش و تحصیل، امکان ایجاد شخصیت مثبت و رشد شخصیتی و افزایش دسترسی است.

کارآفرین موفق

5- راشل زیتز
سن : 16 سال
شغل : بازیکن لاکراس، کارآفرین
راشل زمانی که 13 ساله بود شرکت تجهیزات ورزشی را تاسیس کرد. راشل که یک بازیکن حرفه ای و ورزشکار لاکراس بود از وضعیت تجهیزات آموزشی و ورزشی موجود در بازار ناراضی بود، چون آنها یا بسیار گران بودند یا کیفیتشان بسیار ضعیف بود.
راشل که از تجهیزات خسته شده بود، این ایده به ذهنش رسید تا تجهیزات ورزشی ای تولید کند که با وجود کیفیت بالا قیمت مقرون به صرفه ای داشته باشد.
شرکت در برنامه آکادمی کارآفرینان جوان و ارتباطش با تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی در چین و خرده فروشان محلی به پیشرفت و به دست آوردن اهدافش کمک کرد.

کودکان کارآفرین

6- تیلور روزنتال
سن : 15 سال
شغل : مبتکر و کارآفرین
تیلور زمانی که 14 سال داشت در طول یک بازی بیس بال ناگهان یک ایده عالی به ذهنش رسید، ایده قراردادن یک دستگاه فروش اتوماتیک که لوازم کمک های اولیه را می فروشد، در مکان هایی که مردم بیشتر آسیب می بینند. مانند پارک ها، مکان های ورزشی.
این ایده واقعا نبوغ محض است، از این گذشته همه در کیف خود یک جعبه کمک های اولیه حمل نمی کنند.
و به مرور زمان پارک های تفریحی و… سفارشات زیادی دادند.

کودک کارآفرین موفق

منبع :Kidpreneurs Who Took The Business World By Storm

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ شما چه کارآفرین های موفق دیگری میشناسید؟

امیدوارم این کودکان برای شما و کودکانتان الهام بخش باشند تا به دنبال رویاهای کارآفرینی خود بروید.

نظرات (1)

  1. محمدرضا

    جالبه که کارشون به نوعی بازی برای خودشونه . ممنون جالب بود

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *